Признаки болезней чеснока

В этой теме 1 ответ, 1 участник, последнее обновление  Andrey 1 год, 10 мес. назад.

Просмотр 2 сообщений - с 1 по 2 (из 2 всего)
 • Автор
  Сообщения
 • #29742

  Andrey
  Хранитель

  Не можу обійти стороною ще одне спостереження шановного часниківника  Zenon Sych. Цитую:

   

  «Україна. Часникова тема. — Часник подібний до вільного козака із закрученими чубом та вусами !

  Придивіться до часникової рослини і Ви побачите, як молоді листки закручуються проти годинникової стрілки.

  Це пов’язано з інтенсивним ростом молодих листків . Закручуються верхні другий і третій листок, а четвертий вирівнюється.

  Наші постійні спостереження свідчать про цікаву закономірність, а саме: чим інтенсивніше закручування, тим здоровші рослини (у хворих та немічних рослин такого явища Ви не побачите).

  Явище закручування можна побачити також в інших видів диких часників з плескатими листками, наприклад, у Цибулі блакитної (Allium coeruleum), а також у злаків. Проте, у Цибулі блакитної вони закручуються за годинниковою стрілкою!»

   

   

   

  #29753

  Andrey
  Хранитель

  І в продовження — Ознаки хвороб:

  «Україна. Дніпро. Поле на чорноземі звичайному у відкритому Степу. Часникова тема станом на 2 травня 2017 року.

  У багатьох часниководів проявилися пожовтіння верхівок листків, особливо після похолодань 18-21 квітня 2017 року. Тут хвороб не виявлено, зате проявилася недостача макроелементів та пошкодження морозом.

  На фото чотири групи листків по 3 штуки, а саме:

  • перших три листки — недостача калію (жовтіє верхівка і краї листка),
  • друга група листків — недостача азоту (жовтіє верхівка і середина вздовж жилки),
  • третя група листків — недостача фосфору (верхівка і краї листків стають фіолетові) і
  • четверта група листків — пошкодження морозом (через 10 діб після приморозку понад 4-5 градусів; пошкоджується не верхівка, а середина листка у місці згину ).

  Дефіциту мікроелементів поки що не виявлено.

  Для формування певних висновків аналізуть підряд не менше 10 рослин. Придивляються до середніх листків, на яких процес дефіциту проявляється найкраще.

  Щодо пожовтіння і засихання перших двох-трьох весняних листків, які появилися першими після перезимівлі, то їхнє відмирання цілком природне, тому що вони почали формуватися на точці росту, ще у вересні минулого року. Це так звані «стартові первинні листки». Вони на рослині є найстаршими і через місяць після сходів відмирають, виконавши свою стартову роль.

   

  Дефіцит елементів живлення найлегше поповнити у технологіях з краплинним зрошуванням (але воно є не у всіх часниководів).

  У випадку неполивного часниківництва (так званого богарного землеробства з дефіцитом вологи), то тут найкраще зробити підживлення по листку (так зване позакореневе підживлення). Добрі результати дає підживлення гуматами калію,

  У наших дослідах після позакореневого підживлення біогуматом «»Живоростом» (природним стимулятором росту на основі вермикультури) відновлення забарвлення листків встало помітним на третій день після його застосування .

  Zenon Sych»

   

Просмотр 2 сообщений - с 1 по 2 (из 2 всего)

Для ответа в этой теме необходимо авторизоваться.